IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

'Müşteri için hizmet kalitesi çok önemli'
18 Mayıs 2015 11:57
Aytemiz Karaman bayisi Karadağlı Petrol’ün Genel Müdürü ve kurucu ortaklarından Murat Gülsen ile görüştük. Gülsen, her yıl satışlarının artığını dile getirdi.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

Aytemiz Karaman bayisi Murat Gülsen ile görüştük. Yaklaşık 20 yıldır akaryakıt sektörünün içinde olduğunu kaydeden Gülsen 5 yıl önce kurdukları Karadağlı Petrol ile beraber Karaman’da toplam 4 istasyonlarının olduğunu ve görevinin bu istasyonlar arasında koordinasyonu sağlamak olduğunu kaydetti. Murat Gülsen istasyonlarına seçkin müşterilerin geldiğini ve istasyonlarında bulunan restoranların bu seçkin müşterilere hitap ettiğini söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Bizim sektörde müşteri memnuniyeti için personel ve hizmet kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için personelimize yönelik düzenli eğitim toplantıları yapmaktayız.”

Hizmete açıldıkları günden bu yana her yıl satışların ve müşteri memnuniyetinin arttığını anlatan Murat Gülsen satış ve müşteri memnuniyeti açısından sektörde deneyimleri arttıkça her geçen senelere göre daha üst seviyede olduklarını düşündüklerini vurguladı. İstasyonlarında toplam 17 kişiyi istihdam ettiklerini söyleyen Gülsen; “Personel alımında özellikle yüz yüze görüşme yapmak en önemli kriterdir. Böylelikle diksiyon, görünüm, kılık kıyafet ve mütevaziliğe dikkat ederim” dedi. Gülsen istasyonlarında bulunan markette müşteri taleplerine önem verdiklerini ifade ederek; “Akaryakıta paralel olarak istasyon marketlerine ne kadar müşteri girerse o kadar da satışları artar” dedi.

“10 numara yağ ve indirimli yakıt önemli sorun”

Karaman bölgesini değerlendiren Murat Gülsen; “Karaman’da 26 istasyon bulunmaktadır. Bu sayıyı hep diğer illere göre karşılaştırırım. Hep merak etmişimdir. Bence bu sayı normal. Sektörün en önemli sorunu ise 10 numara madeni yağın yakıt olarak kullanılması ve çeşitli hilelere başvurarak indirimi çok olan yakıtın satılmasıdır. İlimizde çok nakliyeci olmasına rağmen şehirden çıktıktan sonra akaryakıt olarak 10 numara yağ veya aşırı indirimli yakıt almaktadırlar. Çözüm ise ilgililere sesimizi duyurarak kontrol mekanizmasının çok iyi işlemesi” diye konuştu.

“Üye çalışmaları yapılmalı”

Sivil toplum kuruluşlarına üye olmadığını ancak TABGİS üyeliğine sıcak baktığını anlatan Gülsen, birlik ve beraberlik içinde daha çok ses getirmelerine dikkat çekti ve TABGİS’in bayilere yönelik üye çalışmaları yapması gerektiğini söyledi. Murat Gülsen yoğun iş saatlerinin dışında zamanını ailesiyle geçirdiğini anlattı.

‘Aytemiz’i her zaman takdir ettik’

Murat Gülsen Aytemiz’i bir dağıtıcı firma olarak neden seçtiklerini şu sözlerle anlattı: “Aytemiz’i çok önceden bu yana takip etmekteyiz. Her zaman takdir ettiğimiz bir dağıtım şirketidir.  Fakat bayiliğimiz bu seneye nasip olmuştur. Bunlara ek olarak saha müdürü Naci Aydın’ın çalışmaları ve başarılı bir şekilde Aytemiz’i temsil etmesi bizim Aytemiz’i seçmemize neden oldu.”Bu haber 2775 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları