IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Sektörde rekabet çok yüksek"
31 Temmuz 2015 12:03
Aytemiz Kars bayisi Necat Dereci ile görüştük. Aytemiz ailesine yeni katıldıklarını belirten Necat Dereci sektörde karlılığın düştüğünü ve kazanç elde etmenin zorlaştığını dile getirdi.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Aytemiz Kars bayisi Necat Dereci ile görüştük. Ailesinden gelen bir meslek olarak akaryakıt sektörde 55 yıldır bayi olarak müşterilerine hizmet verdiklerini belirten 40 yaşındaki Necat Dereci müşteri portföylerinin ağırlıklı olarak tarıma dayalı çiftçilerin oluşturduğunu söyledi. Dereci istasyonlarında verdikleri hizmetlere ilişkin olarak, “İstasyonumuzda yıkama, yağlama, madeni yağ, market, akaryakıt ve lpg satışı yapıyoruz. Müşterilerimizi memnun etmek için ücretsiz yıkama, yağ bakımı, promosyon vb. hizmetler vermekteyiz” şeklinde konuştu.
Aytemiz ailesine yeni katılan bir bayi olduklarını vurgulayan Necat Dereci Aytemiz ile birlikte daha iyi hizmet vermeyi ve hayırlı işler yapmayı arzuladıklarını kaydederek, “Her şey Aytemiz ile inşallah daha güzel olacak” dedi. 

Necat Dereci toplam olarak 13 kişiyi istasyonlarında istihdam ettiklerini anlattı. Sektörün en önemli öğelerinden biri olan ön saha personelleriyle ilgili olarak Necat Dereci şunları söyledi: “Personel gerçekten önemli bir faktör. Personelimizin öncelikli dürüst, işe hâkim, sıcakkanlı, çalışma elbiseleri temiz tertipli, traşlı bakımlı, güler yüzlü, neşeli müşterilerle diyalogunun iyi olmasına zeki, açıkgözlü, pratik ve sevecen olması bana göre yeterli. Yeni personel alım aşamasında çalışma geçmişine, tecrübesine, samimiyetine kıyafet tertip ve düzenine baktıktan sonra çalışmaya karar verir isek SGK için gerekli evrakları temin ettikten sonra kendi iş güvenlik uzmanımız ve doktorumuzun muayenesinden geçtikten sonra işe giriş bildirgesi verilerek işe başlatırız.”

“İstasyon sayısı çok fazla”
Necat Dereci istasyonlarındaki marketlerini anlatırken, “Sektörde karlılıkların düştüğü, para kazanmanın zorlaştığı görülüyor. İstasyonumda market bölümünün istasyona katkı sağladığı bir gerçek hem müşterilerimiz ufak tefek ihtiyaçlarının giderebilmesi açısından hem de istasyonumuza ek gelir elde etmesini sağlıyor” ifadelerini kullandı. Faaliyet gösterdikleri Kars’ta bulunan istasyon sayısı hakkında bilgiler de veren Dereci Kars şehir merkezinde toplam olarak 21 istasyon bulunduğunu kaydederek, “Nüfus ve sosyal yapıya göre bu sayı çok fazla hele bu rekabet ortamında, EPDK kriterleri ve mesafeler hiçe sayılıyor” dedi.

“Bayilerin birlik olması gerekiyor”
Genelde tarıma dayılı olan bölgelerinde iklim şartlarının kış aylarında çok sert geçtiğini anlatan K Necat Dereci , “Müşteriler genelde veresiye ve vade istemekte korkunç bir rekabet var EPDK’nın taban fiyat uygulamaları bizleri çok müşkül durumlara düşürüyor. Çözüm akaryakıt bayilerinin ve dağıtım şirketlerinin rekabeti bırakması bayilerin birlik olması menfaatimiz icabıdır” dedi. Bir PÜİS üyesi olarak bölge temsilciliği de yapmış olduğunu anlatan Necat Dereci, “ Hem Sayın Aytemiz ve hem de Sayın Alkan’ın başkanlığı döneminde yoğun faaliyetlerimiz oldu. Sayın İsmail Aytemiz bey döneminde bayiler ve dağıtıcı firmalar açısından çok iyi işler yapıldı. Sektörün bu tip sendikalı bayilerin üye olması gerektiğini sesimizin duyulması açısından sorunların çözülmesi açısından önemli bir unsur olduğuna inanıyorum” dedi.

“Aytemiz, bayisine avantajlar sağlıyor”
Necat Dereci Aytemiz’i dağıtım firması olarak seçmelerinin nedenlerini şu sözlerle anlattı “Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş bayiliğini seçmemde bayisine tanıdığı olanaklar, depo ve terminallerin bölgemize yakınlığı, köklü bir firma olması, Türkiye’de yaygın bayilik ağının olması üst düzey yönetici ve idarecilerine kolayca ulaşabilmem.”

Depet Petrol
Alan m2: 2582
Pompa sayısı: 4 Tabanca Sayısı 26     
Pompa markası: Meksan Wayne
Otomasyon: ASİS
Yazarkasa Markası: Profilo
Su ve hava saati markası: Teknotez 
Giydirme: Osmanlı Reklam
Tel: 0 474 223 1077
Adres: Fevzi Çakmak Mah. Erzurum Cad. No:1 KARS/MERKEZ

 


Bu haber 2456 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları