IMKB : 1.112 / -1,33 $ : 8,35 / 1,11 : 9,73 / 0,40 Altın : 504,26 / 1,27

"Kaliteli çıtamızı her geçen gün yükseltiyoruz"
19 Ağustos 2015 15:58
Kadoil Karabük bayisi Kanyılmaz Petrol’ ün sahibi Ahmet Kanca ile sektördeki son gelişmeleri konuştuk.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Kadoil Karabük bayisi Kanyılmaz Petrol’ün sahibi olan Ahmet Kanca ile sektördeki son gelişmeleri konuşmak için bir araya geldik. Üniversitede işletme bölümünü bitiren, şu anda kuzeni ve abisi Tanju Tok’la birlikte ticaret hayatını sürdürmekte olan Kanca, “Yaklaşık 2 seneden beri Kadoil çatısı altında satış ve kaliteli hizmetimizin çıtasını her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“Düşük kar oranları en büyük sorunumuz”
Müşteri portföylerinde direkt satış ve parakende satış yaptıklarını ifade eden Kanca, “İstasyonumuzun faaliyet gösterdiği şehirde 3 adet istasyon mevcuttur. Bu sayısı şimdilik fazla değil ancak gelecek dönemlerde daha fazla istasyon açılması durumunda karlılıklarımızda büyük düşüşler yaşanabilir. Nüfus yaklaşık 10 bin-12 bin arasında, sosyo-ekonomik yapısı orta düzey olup orman ve tarım işleriyle uğraşmaktadırlar” dedi. Kanca; akaryakıt sektöründe hizmet veren bir bayi olarak en büyük problemlerinin düşük kar oranları olduğunu belirtti.
 
“Personel mutlaka güler yüzlü olmalı”
Sektörde nihai kullanıcı ile bayi arasındaki en önemli köprünün ön saha personeller olduğunu söyleyen Kanca, personel alımlarında tüm başvurularla tek tek ilgilendiklerini söyledi. İstasyonlarında 8 kişiyi istihdam ettiklerini belirten Ahmet Kanca; “İşletmede ön saha personelinin mutlaka güler yüzlü olması gerekiyor. Bununla beraber beden dilini iyi kullanmasını ve müşteriye saygılı bir şekilde davranmasını isterim“ diye konuştu.

“İstasyon marketleri büyük önem taşıyor”
İstasyon marketlerinin önemine değinen bayi; “İstasyon marketlerinin bence önemi çok yüksektir. 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir. İstasyon marketlerinden daha kaliteli hizmet alınması için bence marketlerin göze hitap etmesi gerekiyor. Marketlerdeki ürünlerin ihtiyaçlara göre belirlenip, satışa sunulması çok önemli çünkü düşük kar marjlarının olduğu bu dönemlerde marketler bizim için ek gelir oluyor” dedi.

“Kadoil her zaman bayisinin yanında”
Dağıtım şirketi olarak Kadoil’i seçme nedenlerini anlatan Ahmet Kanca; “Tercih sebeplerimizin başında Kadoil Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadıoğlu geliyor. Tarkan Bey  de bizler gibi çekirdekten geliyor. Akaryakıt sektörünü ve sektördeki sorunları çok iyi biliyor. Bununla beraber her zaman bayisinin yanında yer alıyor” dedi.

 Kanyılmaz Petrol
Alan m2       : 2650
Pompa Sayısı : 4
Pompa Markası : Mepsan
Otomasyon : Mepsan
Yazarkasa Markası : Beko
Su ve Hava Saati Markası : Mepsan
Giydirme : Akgün Reklam
Tel : 0370 796 86 60 
Adres : Balık Kısıt Mevkii Yenice / Karabük


 Bu haber 2280 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları