IMKB : 117.741 / -0,56 $ : 6,86 / 0,03 : 7,81 / 0,28 Altın : 399,14 / -0,05

"Müşterilerimizi misafirimiz gibi görüyoruz"
29 Eylül 2015 16:11
Kadoil İzmit bayisi Erbil Akaryakıt’ın sahibi Metin Erbil ile sektördeki son gelişmeleri konuşmak üzere buluştuk.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Kadoil İzmit Bayisi Erbil Akaryakıt’ın sahibi Metin Erbil sektördeki son gelişmeleri anlattı. 1990 yılından beri ticaretin içerisinde olduğunu söyleyen Erbil, “Meslek hayatıma Körfez bölgesinde mandıra işletmeciliği yaparak başladım. Yaklaşık 18 sene sonra işletmeciliğini yaptığım aile şirketinden ayrılarak kendi şirketimi kurup, Körfez Sevindikli mevkiinde bulunan akaryakıt istasyonunu satın alarak Akaryakıt sektörüne girdim” diye konuştu.
 
Müşteri portföylerinin ağırlıklı olarak çiftçi olduğunu ifade eden Erbil, “ Bölgemiz 3. Boğaz köprüsü lokasyonu üzerinde olduğundan bölgede yol ve hafriyat için çalışan müttehitlerle toptan satış yapıyoruz” dedi.
 
“Daha fazla müşteri kitlesine ulaştık”
Bölgelerinde dağıtıcı olarak öncelikle güvenilirliği ve temsil ettiği firmanın gücünü arkalarına alarak müşterilerin ikmalini gerçekleştirdiklerini söyleyen Erbil, “Her ne kadar ekonomik şartların zorlaştığı bir geçiş dönemi yaşasak da yıllardır aynı bölgede bilinen ve tanınan bir işletmeci olduğumuzdan satışlarımızda herhangi bir düşme gerçekleşmedi. Aksine Kadoil’e transfer olduğumuz günden beri satışlarımız daha da arttı ve artmaya devam ediyor” diyerek kendilerine verilen destek sayesinde ticari anlamda daha rahat çalıştıklarını ve daha fazla müşteri kitlesine ulaştıklarını belirtti.
 
“Müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz”
Müşterilerini ticari anlamda misafir ettiklerine ve en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarına değinen Erbil, “Ticari anlamda müşterilerimizi misafir kabul edip elimizden geldiğince ağırlamaya çalışıyoruz. Bizimle aynı zihniyette olan personel ile çalışmaya gayret ediyoruz” diye konuştu. Erbil, istasyonlarında kendisi dahil 4 kişinin çalıştığını ifade etti.
 
“Akaryakıta olduğu kadar market hizmetine de önem veriyoruz”
Market hizmetlerine de önem verdiklerini belirten Erbil, “Marketimiz Kadoil ‘e transfer olduktan sonra tekrar revize etmeye karar verdik. Akaryakıtta verdiğimiz hizmet kalitesini market işletmemizde de yakalama çabası içerisindeyiz” dedi. Körfez bölgesine bağlı neredeyse her kasabada istasyonlarının olduğunu belirten Erbil, Körfez Sevindikli mevkiinde tek istasyon olduklarını söyledi.
 
“Kadoil dürüst, düzgün ve sözlerini yerine getiren bir firma”
Kadoil’i tercih etmelerindeki öncelikli nedenin dürüst, düzgün ve taraflarına verilen sözlerin sonuna kadar arkasında durmaları olduğunu söyleyen Erbil, “Transfer sürecimizde birçok firma ile görüşmelerimiz oldu. Bunların içerisinde bizimle beraber yürüyeceklerine inandığımız Kadoil’in, sanki ailenin ferdiymişçesine bize yaklaşmaları en büyük tercih sebebimiz oldu” dedi.

Erbil Akaryakıt 
Alan m2: 2240
Pompa sayısı: 3     
Pompa markası: Mepsan   
Otomasyon: Asis
Yazarkasa Markası: Profilo
Su ve hava saati markası: Unimep
Giydirme: Akon
Tel: 0262 533 70 08
Adres: Körfez Sevindikli Mahallesi İzmit  

 Bu haber 1964 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları