IMKB : 89.085 / -0,62 $ : 6,69 / 1,32 : 7,31 / 0,93 Altın : 342,00 / -0,26

İnci Akü yeni ortaklığa imza attı
07 Ekim 2015 11:14
İnci Holding iştiraklerinden İnci Akü, dünyada akü sektörünün öncü kuruluşlarından Japon GS Yuasa ile stratejik ortaklığa imza attı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
İnci Holding iştiraklerinden İnci Akü, dünyada akü sektörünün öncü kuruluşlarından Japon GS Yuasa ile stratejik ortaklığa imza attı. İnci GS Yuasa’nın ilk hedefi, bölgede bir numara olmak.

İmzaları, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci ve GS Yuasa Başkanı Osamu Murao attı. Nisan 2015’te iki taraf arasındaki niyet sözleşmesiyle başlayan süreç, İnci Holding’in ev sahipliğinde düzenlenen imza töreniyle resmen tamamlandı. İnci Akü A.Ş., Japonya merkezli GS Yuasa Int. Ltd. ile ortaklığı doğrultusunda, İnci GS Yuasa A.Ş. olarak yoluna devam edecek. GS Yuasa, Türkiye’de yatırım yaparak bölgedeki varlığını güçlendirirken İnci Akü de onun küresel varlığı ve ürün çeşitliliğiyle pazardaki iş hacmini arttıracak. İnci Holding, son bir yıldaki üçüncü yabancı ortaklıkla ulusal ve uluslararası alanda sürdürülebilir gelişimine devam ediyor.

“Küresel alanda önemli bir yatırımcıyı Türkiye’ye kazandırdık”
İmza töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı İnci, kendi alanlarında öncü firmalarla ortaklık yaparak, uluslararası pazarlardaki güçlerini arttırdıklarını ve sürdürülebilir büyüme sağladıklarını söyledi. GS Yuasa ile stratejik ortaklığın, her iki taraf için de önemli kazanımlar sağlayacağını belirten İnci, “Bu ortaklıkla İnci Holding olarak küresel alanda önemli bir yatırımcıyı Türkiye’ye kazandırmakla kalmıyor, yeni yatırımlarla ülkemize önemli katkılar da sağladığımıza inanıyoruz. GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz yüzde 50 ortaklıkla faaliyette bulunduğumuz pazarlarda güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Bu ortaklığın gerçekleşmesiyle şirketimizin ünvanı, İnci GS Yuasa A.Ş. oluyor. İnci GS Yuasa olarak Türkiye ve bölgede pazar lideri olma hedefimiz doğrultusunda yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.” dedi.

“Türkiye çok önemli bir oyuncu”
İnci Akü markalılarla birlikte GS Yuasa ürünlerinin, Manisa’daki fabrikada üretilmeye başlanacağını belirten Başkan Murao ise şunları kaydetti: “Türkiye, konumu ve gücü itibariyle bölgede çok önemli bir oyuncu. GS Yuasa olarak Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki konumumuzu güçlendirmeye önem veriyoruz. Bu sebeple İnci Akü ile yaptığımız başarılı iş ortaklığı, bizim için oldukça değerli. GS Yuasa olarak, küresel arenada büyümeyi hedefliyoruz. İnci Akü ile ortaklığımız, iki şirketi de pazarda stratejik olarak daha da güçlendirecek. Ortak bir iş planı üzerinden ilerleyeceğimiz yeni süreçte, İnci Akü’nün Manisa'da bulunan fabrikalarında GS ve Yuasa markalı ürünlerimizi de imal edeceğiz.”
 


Bu haber 1902 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları