IMKB : 1.124 / 0,36 $ : 7,65 / 0,46 : 8,88 / 0,09 Altın : 458,73 / 0,19

"İşimizde gülümseme ve göz teması çok önemli"
06 Kasım 2015 16:46
Türkiye Petrolleri İzmir bayisi Ey-Pet Petrol’ün İstasyon Müdürü Fuat Elçi ile bir araya geldik.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Türkiye Petrolleri İzmir bayisi Ey-Pet Petrol’ün İstasyon Müdürü Fuat Elçi ile sektördeki son gelişmeleri konuştuk. Yaklaşık 15 yıl önce akaryakıt sektörüne giriş yaptığını ifade eden Elçi, işini çok severek ve bilerek yaptığını söyledi.

İstasyonlarında üst ve orta derecedeki müşterilere hizmet verdiklerini söyleyen Fuat Elçi, müşteri memnuniyetini sağlamak için kaliteli hizmet verdiklerini söyledi. Türkiye Petrolleri ailesine yeni katıldıklarını belirten Elçi; “Türkiye Petrolleri markası altında hizmet vermeye yeni başladık. Daha önce başka bir firmanın bayisiydik. Türkiye Petrolleri’ne geçtiğimizden bu yana satışlarımızda yüzde 50 oranında bir artış yaşıyoruz” diye konuştu. 

“Elemanlarımızı hizmet içi eğitime tabi tutuyoruz”
Ön saha elemanlarının işe alım süreçlerine nelere dikkat ettiklerini anlatan Fuat Elçi; “Ön saha satış personelimizi işe alımımızda 15 günlük hizmet içi eğitime tabi tutuyoruz. Daha sonra müşteri ile birebir hizmetine ikinci 15. günlük dilimde kontrollü bir şekilde devam ettiriyoruz. Bir ayın sonunda yeterli olduğunu düşünürsek ön sahada çalışmasına izin veriyoruz. Ön saha personellerimizden, tüm müşterilerimize aynı şekilde hitap etmelerini istiyoruz. Ayrıca, göz teması, gülümseme ile karşılama ve diğer hizmetler ile de müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz. Şu anda istasyonumuzda 20 kişiyi istihdam ediyoruz” dedi. 

“Müşteri için görsel şölenin önemi büyük”
Akaryakıt istasyonlarındaki marketlerden de söz eden Elçi şöyle konuştu; “Akaryakıt kar marjları ok düşük seyir ettiği için masraflarımızın bir kısmını market kazancından elde edebilmek için ilave ürünler satıyoruz. Bildiğiniz üzere müşterilerimiz yakıt alırken araç içinde bekliyorlar. Onları içeri çekmek ve alışveriş yapmaları sağlamak zorundayız. Müşteri için görsel şölenin önemi büyüktür. Müşterinin marketten alışveriş yapması için dikkatini çekecek ürünleri tercih ediyoruz. Böylece müşterin araç içinden indirip marketten bir şeyler alma dürtüsünü uyandırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Bornova’da çok fazla istasyon var”
Hizmet verdikleri bölgedeki istasyon sayısı hakkında bilgi veren Fuat Elçi; “Faaliyette bulunduğumuz Bornova sınırlarında yaklaşık 25 istasyon bulunuyor. Bu sayı çok fazla ve rekabet anlamında pastadan alınan pay bölünmüş oluyor” dedi.

“TP çatısı altında olmaktan gurur duyuyoruz”
Dağıtım şirketi olarak Türkiye Petrolleri ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirten Fuat Elçi; “TP’yi dağıtım şirketi olarak seçmemizin temel nedeni; milli marka oluşudur. Bu markanın çatışı altında ticaret yapmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

EY-PET Petrol
Alan m2: 1200m2
Pompa sayısı: 3 adet      
Pompa markası:  Gilbarco
Otomasyon: Turpak
Yazarkasa Markası: Beko Yazarkasa 
Su ve hava saati markası: PCL Air Teknoloji (TORA)
Giydirme: Giydirme Osmanlı Reklam
Tel: 0 232 374 44 44
Adres: Ankara cad. No: 235 Bornova/İZMİR Bu haber 2304 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları