IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Personellerimizin güler yüzlü olması önceliğimiz"
16 Şubat 2016 15:55
Petline Samsun bayisi Sonkaya Petrol ile akaryakıt sektöründe yaşanan gelişmelere yönelik konuştuk.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Petline Samsun bayisi Sonkaya Petrol’ün sahibi Ayhan Sonkaya akaryakıt sektöründe yaşanan gelişmeleri anlattı. İş hayatına 2001 yılında Petline ile başladığını söyleyen Sonkaya hala akaryakıt ve hafriyat işinde çalıştığını belirtti.

“SATIŞLARIMIZI ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Sonkaya sözlerini şöyle sürdürdü: “İstasyonumuzda perakende ve toptan satış yapmak suretiyle faaliyetimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çıkan promosyon yasağı nedeni ile şirket bazlı promosyon olmadığı için, ücretsiz oto yıkama, ıskontolu akaryakıt, araç içi temizliği, güler yüzlü hizmet, temiz tuvalet ve temiz istasyon hizmeti sağlayarak satışlarımızı artırmaya devam ediyoruz.”

“PERSONELLERİMİZ KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞINA SAHİP OLMALI”
Açıldıkları günden bugüne, satışların artarak devam etmesine rağmen, piyasa şartlarının ve haksız rekabetin karlarını çok ciddi şekilde etkilemekte olduğunu söyleyen Sonkaya, “İstasyonlardaki en önemli etken işletme sahibinden önce, ön saha personeli. Personelimizi genelde referans ve deneyimleri doğrultusunda işe alıyoruz. Personelimizden istediğimiz öncelikli olarak işini güler yüzlü yapması ve kaliteli hizmet anlayışına sahip olması. Bu kapsamda personelimizle düzenli toplantılar yapıyoruz. Şuan müşterilerimize 6 personel ile hizmet veriyoruz” diye konuştu.

“MARKET GİDERLERİNİN İSTASYON GİDERLERİNİ ETKİLİYOR”
Sonkaya, istasyonlarda marketlerin önemini vurgulayarak şöyle konuştu: “İstasyonumuzu açtığımız günden itibaren market faaliyetimiz devam ediyor. Market, bir akaryakıt istasyonunun olmazsa olmazlardandır diye düşünüyorum. Market gelirimiz çok geniş çapta olmasa da istasyon giderlerine katkısı var.”

“SEKTÖREDEKİ SORUNLARI GİDERMEK KURUMLARIN ELİNDE”
Bulundukları bölgede istasyon sayısının çok fazla olduğunu söyleyen Sonkaya, “Bu durumun da bitme noktasına gelen sektörü daha da kötüye götüreceğini düşünüyorum. En büyük sorunumuz kar marjları ve buna bağlı olarak kaçak akaryakıt, 10 numara yağ, indirimli satışlar ve sonunda haksız rekabet ortamı. Bu saydığım sebepler sektörde kangren haline geldiği için dürüst çalışan her bayinin ortak sorunları haline geliyor. Yasalardaki boşluklar nedeniyle bunu kullanan kişi ve kuruluşlar haksız rekabetin artmasındaki en büyük etkenlerden biri. Sektörümüz bu nedenlerden dolayı bitme noktasına geldi. Hiç şüphesiz bunları gidermek tamamen kurumların elinde” dedi.

“PETLINE İLE 2001 YILINDAN BU YANA ÇALIŞIYORUZ”
Sonkaya, son olarak Petline ile 2001 yılında tanıştıklarını ve hala çalışmaya devam ettiklerini, bu süreçte olumsuz bir durumla karşılaşmamalarının dağıtım şirketini seçmelerinde büyük etken olduğunu söyledi.

SONKAYA PETROL 
Alan m2: 4.926 m2
Pompa sayısı: 4 pompa
Pompa markası: Petposan
Otomasyon: Asis
Yazarkasa Markası: Mepsan
Su ve hava saati markası: Mepsan
Giydirme: Nova Reklamcılık
Tel: 0362 838 58 26
Adres: Kumköy Mh. Kumköy Sk. No:9 Çarşamba/Samsun Bu haber 6765 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları