IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Q PLUS önemli hedefleri olan köklü ve güvenilir bir firma"
09 Mart 2016 14:17
Akaryakıt sektöründeki büyümesine devam eden Q PLUS, Hatay’daki yeni bayisi Emin Petrol’ü hizmete açtı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Bayi ağını genişletmeye devam eden Q PLUS, Hatay Dörtyol’da hizmet verecek olan yeni istasyonu Emin Petrol’ü hizmete açtı. Aile olarak 60 yılı aşkın bir süredir akaryakıt sektöründe hizmet verdiklerini söyleyen istasyon sahibi Kenan Mandal; “Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra babam Mehmet Emin Mandal ile işleri yürütmeye başladım. Kısa bir süre önce Q PLUS bayrağı altında hizmet vermeye başladık. Q PLUS köklü ve tecrübeli bir firma” dedi.
 
“MÜŞTERİ VELİNİMETİMİZDİR ANLAYIŞINI HİÇ BOZMADIK”
Kenan Mandal; “Biz şehir içi istasyon olduğumuz için müşteri portföyümüz daha çok otomobil ve minibüs türü araç sahiplerinden oluşmaktadır. İstasyonumuzda akaryakıt ve LPG satışının yanında araç yıkama, madeni yağ ve market bölümleriyle de hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti kapsamında müşterilerimize sunduğumuz en güzel hediye; güler yüzlü, saygılı, hızlı ve pratik bir şekilde ihtiyaçlarına cevap vermektir. ‘Müşteri velinimetimizdir’ yaklaşımını hiçbir zaman bozmadık” dedi.
 
“MARKET VE AKARYAKIT BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR”
İstasyon sahibi Kenan Mandal sözlerine şöyle devam etti:
“Yaklaşık 3 ay önce istasyon marketimiz tadilat sebebiyle 1 ay boyunca kapalı kaldı. Bu süre zarfında marketin istasyon işletmeciliğinde ne kadar önemli ve olmazsa olmaz olduğunu anladık.  Şöyle ki; günümüzde zaman çok kıymetli. Müşteriler yakıt almaya geldiğinde, marketten bir şeyler de almak ve ihtiyaçlarını karşılamak istiyorlar. Ya da sadece marketten bir şeyler almak için durduğunda bari yakıtımı da alayım diye düşünüyor. Böylece zamandan da tasarruf etmiş oluyorlar. Yani market için ayrı, akaryakıt için ayrı yerlerde durup zaman kaybetmeyi istemiyorlar. Bu durum aynı zamanda bizlerin de hem yakıt hem de yakıt dışı ürünler satıp kazancımızı arttırmamızı sağlıyor.  Market ve akaryakıt birbirini tamamlamış durumda.  Bütün bu nedenlerden dolayı market hizmetine büyük önem veriyoruz. 7/24 hizmet veren marketimizde müşterilerimizin taleplerine uyan tüm ürünleri bulundurmaya çalışıyoruz.”    
 
“SATIŞLARIMIZDA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR ARTIŞ VAR”
Hatay Dörtyol’daki istasyonlarında hizmete başlayalı 19 yıl olduğunu söyleyen Mandal; “Eskiden fiyat rekabeti bu kadar değildi. İnsanlar daha çok hizmete bakıyordu, fiyatı önemsemiyordu. Fakat günümüzde işler baya bir değişti biz Q PLUS ile çalışmaya başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. Daha önceki şirketlerimizde akaryakıtın litre fiyatında indirim yapamıyorduk, kar marjlarımız düşüktü, kurumsallık adına boş yere ödediğimiz paralar vardı, masraflarımız çoktu ve müşteri kaybetmeye başlamıştık. Q PLUS yerli bir firma ve bize akaryakıtı TÜPRAŞ’tan ikmal yaparak temiz ve güvenilir şekilde sunuyor. Q PLUS bayisi olduktan sonra iskontolu satış yapmaya başladık, satışlarımızda gözle görülür bir şekilde yükselme var” diye konuştu.

“QPLUS YENİLİKÇİ BİR FİRMA”
Q PLUS’ın yerli bir dağıtım firması olduğunu hatırlatan Bayi Sahibi Kenan Mandal; “Kesintisiz akaryakıt temini sağlayan Q PLUS altyapı ve teknik hizmetleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde sunmaya çalışıyor. Ticari ilişkilerinde şeffaf. Tüm anlaşmalarımızı karşılıklı bir şekilde açık, samimi ve güven içinde gerçekleştirebiliyoruz. Bunların dışında en önemlisi yazılı veya sözlü konuşulan her şeyi harfiyen uyguluyorlar. Bir sorun veya sıkıntımız olduğunda 
Q PLUS’ın yönetim kadrosu-na kolayca ulaşabiliyoruz. Tüm Q PLUS ekibi çözüm odaklı çalışıyor. Eski ve köklü bir geçmişleri olduğu için tecrübelerini, genç ve aktif çalışanlara aktarıp işlerin daha hızlı ve aksamadan yürümesini sağlıyor. Q PLUS önemli hedefleri olan, yenilikçi, güvenilir ve esnaf dostu bir firma” dedi.

"HEM PERSONELİMİZLE HEM DE MÜŞTERİMİZLE İLGİLENİYORUZ"
İistasyonculukta personelin çok önemli olduğuna değinen istasyon sahibi Kenan Mandal; “İstasyonlarda müşteriyle direkt olarak iletişime içinde olan kişiler ön saha personelleri. Bu personellerin sergiledikleri olumlu hareketler de olumsuz hareketler de direkt olarak bize yansıyor. Olumsuz bir durum müşteri kaybetmemize neden olabilir. Bu nedenle, personelimizin beyin ve vücut olarak işyerinde olmaları gerekir. Personelimizin bir sorunu olduğunda mutlaka ilgileniyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Bizim işimizin psikolojiyle bir bağlantısı var. Bizim kaliteli hizmet için hem çalışanların hem de müşterilerin psikolojilerini çok iyi anlamamız gerekmektedir” diye konuştu. 

 Bu haber 4554 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları