IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Müşteri velinimetimizdir"
10 Mart 2016 16:05
Gulf Hatay bayisi Kayalar Petrol sahibi Cengiz Kaya ile akaryakıt sektörünü, sektörün sorunlarını ve geleceğini konuşmak üzere bir araya geldik.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Gulf Hatay bayisi Kayalar Petrol sahibi Cengiz Kaya ile akaryakıt sektörünü, sektörün sorunlarını ve geleceğini konuşmak üzere bir araya geldik. 
Ticarete babasının emekliliği ile 1986 yılında adım attığını belirten Kayalar Petrol sahibi Cengiz Kaya çeşitli ticaret faaliyetlerinde bulunduktan sonra 2004’te ilk istasyonlarını açtıklarını ifade etti. Kaya, “2004’te ilk istasyonumuzu açtık. 2007’de de 2’nci istasyonumuzu aldık ve çalışmalarımıza bugün de devam ediyoruz” dedi.

“GULF İYİ BİR MARKA İMAJINA SAHİP”
Sektörde iki önemli konu üzerinde durulması gerektiğini belirten Kaya şu şekilde konuştu; “Benim görevlerim dağıtım firmasının bayrağına gölge düşürecek hileli satış, kaçak akaryakıt satışı ve yanlış işlerle uğraşıp marka imajına zarar vermemek. Bunlar dağıtıcı firmaların benden istedikleri. Benim de onlardan beklentim güçlü ve iyi bir geçmişe sahip marka imajı güçlü ve saygın bayi ağı, sözleşme koşullarına uygun mal vermeleridir Geçtiğimiz sözleşme döneminde birçok dağıtıcı firmayla görüştük sonuç olarak aradığımız tüm bu değerleri Gulf firmasında bularak Gulf ailesinin bir ferdi olduk. Artık umuyoruz ki bu ailenin bir ferdi olarak yıllarca petrol sektöründe devam ederiz.”
 
“GULF GEREKLİ TÜM DESTEĞİ BİZE SAĞLIYOR”
İstasyonlarında 6 kişi istihdam ettiklerini dile getiren Kaya şöyle konuştu; “İstasyonumuzdaki personelimiz, güler yüzlü, müşteri ile empati yapabilen, bir yere gittiğinde nasıl karşılanmasını bekliyorsa gelen misafiri de öyle karşılayacak bir anlayış ile çalışıyor. Çalışma arkadaşlarımızı seçerken bu kriterlere sahip olmalarına dikkat ediyoruz. Aynı zamanda Gulf’ın yöneticileri ve saha müdürümüz de her zaman bize bu konuda destek oluyor, yönlendiriyor. Dağıtıcı firmamız Gulf’ın bilgi birikimi ve yönlendirmesi ile marketimizi Gulf kurumsal kimliği doğrultusunda müşterilerimize geniş kapsamda hizmet vermek üzere yenilemekteyiz. Marketimizde müşterilerimize her türlü gıda, içecek ve kişisel ihtiyaç malzemelerini geniş bir ürün çeşidi ile sunacağız.”
 
“EN BÜYÜK SORUN HAKSIZ REKABET”
Hizmet verdikleri bölgede 30’a yakın akaryakıt bayisi olduğunu söyleyen Kaya, bu rakamın çok fazla olduğunu ifade etti. Kaya, “Rekabetin oldukça fazla olduğu bir sektörde hizmet veriyoruz. Birçok istasyon maliyetin altında yaptığı satışlar ile de haksız rekabet ortamı yaratıyor. Burada devletin denetimlerini daha sıklaştırmasını ve yaptırımlar uygulamasını bekliyoruz. Biz dağıtıcı firmamızdan sektörün en kaliteli yakıtını alıp kurallara uygun bir şekilde satışını yapıyoruz” diye konuştu.

"GÜLER YÜZLÜ HİZMET SUNUYORUZ"
Temiz yakıt ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini ifade eden Cengiz Kaya akaryakıt istasyonlarına gelen vatandaşları misafir olarak gördüklerini ve buna göre hizmet sunduklarını belirtti. Kaya, “Biz bölgemizde ticari kuruluşlara, nakliyecilere, fabrikalara ve bölgemiz halkına hizmet veriyoruz. Her müşterimize güler yüzlü hizmet sunuyoruz. Onlar yola çıkmadan araçlarının temizliğini, bakımını yapıyoruz. Gulf’ın her ihtiyaca cevap veren madeni yağlarından müşterilerimiz tarafından memnuniyet bildirimleri alıyoruz” dedi.


 

 Bu haber 2061 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları