IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Tecrübeli kişilerle çalışmayı tercih ediyoruz"
29 Mart 2016 17:12
TP Ankara bayisi CCS3 Petrol’ün sahibi Alparslan Çeribaş ile TP ile olan iş birliklerini konuştuk.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
TP Ankara bayisi CCS3 Petrol’ün sahibi Alparslan Çeribaş TP ile olan iş birliklerini ve istasyonlarında verdikleri hizmetleri anlattı. 
 
“AKARYAKIT SEKTÖRÜNE 2008 YILINDA GİRDİK”
 
2003 yılında akaryakıt sektörüne adım attığını söyleyen Alparslan Çeribaş, “2008 yılında ilk akaryakıt istasyonumuzu açtık ve devam eden yıllarda istasyon sayımızı artırdık. Şu anda hali hazırda 4 adet akaryakıt istasyonu ile akaryakıt piyasasında hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.
 
“ÖN SAHA PERSONELLERİNİN SEÇİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”
 
Ön saha personellerini işe alırken referansına, tecrübesine ve eğitimine göre puanlayarak aldıklarını söyleyen Çeribaş, “İstasyonda çalışmaya başlayacak olan arkadaşları işe başlatmadan önce 20 gün süre ile eğitimden ve denemelerden geçiriyoruz. Eğitim sürecinde başarılı olanlarla yolumuza devam ediyoruz. Üç istasyonumuzda toplam 55 kişi çalıştırıyoruz” diye konuştu.
 
“MARKETLERİMİZDE ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ FAZLA”
 
Akaryakıt istasyonlarında bulunan marketlerin her geçen gün daha da önem kazandığını ifade eden Çeribaş, istasyon marketleri müşteriler açısından büyük önem taşıyor. İstasyonlarımızda bulunan marketlerde temel ihtiyaçlar ve standart ürünler dışında müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ürünler bulunduruyoruz. Marketlerimizde araç far ampulünden madeni yağa, bebek bezlerinden yara bandına, sütten biberona kadar mümkün olduğunca her çeşit ve her ihtiyaca cevap verebilecek ürünleri  bulundurmaya çalışıyoruz” dedi.
Hizmet verdikleri bölgedeki istasyon sayısını değerlendiren Alparslan Çeribaş; “İstasyonumuz Kırıkkale Ankara yolunda, Ankara girişinde bulunuyor. Hizmet verdiğimiz bölgemizde fazla sayıda istasyon bulunduğunu düşünüyorum” dedi.
 
“SORUNLARA KISA ZAMANDA ÇÖZÜM ÜRETİLİYOR”
 
Çeribaş, dağıtım şirketlerinin devlete ait, milli bir şirket olmasının tercih nedeni üzerinde büyük etki yarattığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Petrolleri ile çalıştıkça verilen taahhütlerin ve sözlerin yerine getirildiğini, çözüm odaklı bir şirket yapısında olduğunu, sorunlarımızı dile getirdiğimizde hızlı bir şekilde çözülmeye çalışıldığını, çalışanların dürüst olduğunu gözlemledik. Sonradan iki istasyonumuzu daha TP ile anlaşarak TP bayrağı altında hizmet vermeye başladık.”

"SATIŞLARIMIZ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR"

Çeribaş sözlerine şöyle devam etti: “Mevcut istasyonlarımızda müşterilerimiz istasyon lokasyonlarımızdan dolayı genellikle ağır vasıtalardan oluşuyor. İstasyonlarımızda ücretsiz olarak sürekli çay ve kahve ikramları, oto yıkama, 24 saat açık market ve temiz tuvalet hizmetleri veriyoruz.”
Çeribaş, “İlk zamanlara göre kıyasladığımızda Türkiye Petrolleri markasının bilinirliği, markalaşması ve reklamları arttıkça bu artışa bilinirliğe paralel olarak bizim satışlarımızda artıyor” şeklinde konuştu.

 Bu haber 2405 kez okunmuştur


Toplam 1 yorum
Başarının bir yolculuk olduğunu, bir varış noktası olmadığını bu tablo gösteriyor ve sevenlerini,paydaşlarını sevindiriyor.
Sinan / 11 Nisan 2016 21:17:29
Köşe Yazarları