IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Önceliğimiz prezantabl personeller ile çalışmak"
04 Nisan 2016 13:14
Aytemiz İstanbul bayisi Esenyurt Petrol ile sektörde yaşanan gelişmeler hakkında konuştuk.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
Aytemiz İstanbul bayisi Esenyurt Petrol’ün sahibi Cemal Reis ile sektördeki gelişmeleri konuşmak üzere bir araya geldik.

İstanbul dışında Kars, Çanakkale ve Gelibolu’da olmak üzere toplamda üç adet istasyonlarının daha olduğunu, ayrıca Turgut Reis Otobüs Firmasının da sahibi olduklarını söyleyen Cemal Reis, “Müşterilerimiz ağırlıklı olarak bireysel kullanıcılar olmasına rağmen toplu taşıma ve küçük ticari araçlar da portföyümüzde yer alıyor. Akaryakıt ve LPG satışı dışında lastik satış, bakım ve tamirinin yanı sıra yıkama ve market hizmetimiz de bulunuyor” şeklinde konuştu.

“PERSONELLERİMİZE TEORİK EĞİTİM VERİYORUZ”
Cemal Reis, ön saha personellerinin işe alım sürecinde izledikleri prosedürlerle ilgili olarak şöyle konuştu:
“Önceliğimiz prezantabl personeller ile çalışmak. Giyimine özen gösteren, titiz, özgüveni yüksek kişileri tercih ediyoruz. Personellere öncelikle kısa bir teorik eğitim veriyor, ardından 15 günlük bir deneme sürecine tabi tutuyoruz. Ayrıca mutlu çalışan personelin daha iyi hizmet vereceğini bildiğimiz için mesai saatlerini 8 saatle sınırlamaya özen gösteriyoruz.”

“MARKETLERDE DENEYİMLİ KİŞİLERİ TERCİH EDİYORUZ”
Market standartlarının son 5 yılda çok değiştiğini ve istasyon satışına destek konusunda önemli bir rol edindiğini belirten Reis, “Markette hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini daha da artırabilmek için özellikle istasyon marketleri konusunda deneyim sahibi olan kişilerle çalışmaya özen gösteriyoruz” diye konuştu.

“BÖLGEDE FİYAT REKABETİ ÇOK YÜKSEK”
Reis, faaliyet gösterdikleri şehirdeki istasyon sayısıyla ilgili olarak, “İstanbul’da toplam lisanslı istasyon sayısı 732. Esenyurt bölgesinde ise 21 adet istasyon bulunuyor. Esenyurt bölgesi özellikle konut yapılaşmasında çok ileri düzeyde gelişmiş olmasına rağmen aynı oranda çok istasyon olması, rekabet ortamı oluşturuyor. Ayrıca bölgede fiyat rekabeti çok yüksek” şeklinde konuştu.
 
“AYTEMİZ BÜYÜME HEDEFLERİNE KOLAYCA ULAŞIYOR”
Cemal Reis dağıtım şirketini seçmelerindeki en önemli etkenleri şu şekilde açıkladı: “Aytemiz’i uzun zamandır eski istasyonlarımızdan tanıyoruz. Bu sebeple tercih etmekte çok zorluk yaşamadık. Aytemiz ile rahat ve kolay çalışacağımıza inanıyoruz.
Bütün bunların dışında büyüme hedeflerine de kolayca ulaşabileceklerini düşünüyoruz. Artan satışlarımız da bu konuda yanılmadığımızın önemli bir göstergesi.”
 
"SATIŞLARIMIZDA ARTIŞ GÖZLENİYOR"
Genel bir piyasa durgunluğu olmasına rağmen marka değişimi sonrası satışlarında bir artış gözlendiğini ifade eden Reis, “Esenyurt Petrol olarak durgunluk sebebi ile uzun vadeli satışlarımızda önlem amaçlı bir azaltma yoluna gittik ve bu açığı perakende uygulamaları ile kapatmak için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

 Cemal Reis Esenyurt Petrol
 
Alan m2: 3000 m2
Pompa sayısı: 6
Pompa markası: Mekser
Otomasyon: Asis
Yazarkasa Markası: Beko
Su ve hava saati markası: Tora
Giydirme (İstasyon giydirmesini hangi reklam firması yaptı?): İrm
Tel: 0 212 620 33 11
Adres: Fatih Mahallesi Doğan Araslı Bulv. No:107 Esenyurt/İstanbul
 


 Bu haber 3105 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları