IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

"Personelin mutluluğu satışlarımıza yansıyor"
11 Mayıs 2016 16:20
TP Tekirdağ bayisi Yurt Kesim Petrol’ün sahibi Rahmi Yılmaz istasyonlarında yaşadıkları gelişmeleri anlattı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
TP Tekirdağ bayisi Yurt Kesim Petrol’ün sahibi Rahmi Yılmaz istasyonlarında yaşadıkları gelişmeler ile ilgili sorularımızı yanıtladı.
 
Şu anda bünyesinde 5 tane şirket olduğunu, bunların inşaat, sigorta, turizm ve petrol alanlarında faaliyet gösterdiğini söyleyen Yılmaz, "Üniversite öğrenimimi işletme bölümünde tamamladım. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Meclis Başkan Yardımcısı, Meclis Üyesi, Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delegesi görevlerinde bulundum. Halihazırda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Delegesi görevimi sürdürüyorum” diye konuştu. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:
 
“Özellikle şehir dışındaki istasyonlar veresiye satış yapıyorlar. Veresiye satış yapanlar belli bir süre sonra kilitleniyor ve iflas ediyor. Bunun bilincinde olarak istasyonumuzu açarken prensiplerimizi belirledik. Bu prensiplerimiz doğrultusunda ticari hayatımıza başarı ile devam ediyoruz.”

“MÜŞTERİLERİMİZ KENDİLERİNİ EVİNDE HİSSEDİYOR”
Rahmi Yılmaz istasyonlarında sağladıkları hizmetlerle ilgili olarak açıklamalarına şöyle devam etti: “Araç yıkamaya da ayrıca özen gösteriyoruz. Örneğin; müşterimiz yakıt aldıysa yıkama bölümündeki arkadaşlarımız aracını ücretsiz olarak yıkıyor. Bunun yanında, personellerimiz özel günlerde ve dini bayramlarda kandil simidi dağıtıyorlar, çocuklara çikolata dağıtıyorlar. Gelen tüketici de kendini evinde hissediyor. Ayrıca resmi bayramlarda Türk bayrağı dağıtıyoruz. Alışveriş yapan kişi biliyor ki ‘Benim param milli bir kuruluşa gidiyor.’ Bunların yanı sıra, müşterilerimize çay ikramımız oluyor. Kendilerini evlerinde hisseden müşterilerimizin de ilk tercihi TP oluyor.” 
 
“ÇALIŞMA KOŞULLARIMIZ TP’Yİ İLK TERCİH HALİNE GETİRİYOR”
Rahmi Yılmaz ön saha personel seçimlerinde göz önünde bulundurdukları kriterlerle ilgili olarak, “Ön saha elemanı alımında öncelikle müdür arkadaşlarımız yardımcı oluyor. Onlar önce diksiyona, dış görünümlerine,  tecrübeye bakıyorlar. Diğer akaryakıt firmalarına göre daha iyi çalışma koşulları çalışanlar arasında da TP’yi ilk tercih haline getiriyor. Günlük 8 saati aşmayan çalışma saatleri,  ortalamanın üzerinde ücret politikamız personelimizi mutlu ediyor. O mutluluk da satışlara yansıyor” ifadelerini kullandı.  
 
“İSTASYONLARIMIZDA TEMİZLİĞE ÖNEM VERİYORUZ”
Şu anda istasyonlarında 12 kişinin istihdam edildiğini söyleyen Yılmaz, market uygulamalarıyla ilgili şöyle konuştu:
“Yeni bir istasyon olduğumuz için marketimiz çok güzel oldu. Bu konuda TP’ye çok teşekkür ederiz. Çerkezköy’ün içerisindeki en güzel marketlerden bir tanesi bizim. Misafirlerimiz söz gelimi lavaboya girdiği zaman bu kadar temiz olmasına şaşırıyorlar. Yöneticilerimiz ve personelimiz bu konuda çok titiz. ” 
 
Yılmaz sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yeni bir bayi olmamızın getirdiği bazı aksaklıklar olsa da bunlar çok hızlı şekilde çözüldü. Şu an herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Kendini ayrıcalıklı hisseden müşterilerimiz de TP’yi tercih ediyor.”  
 
Yurt Kesim Petrol
• Alan m2: 2000 m2
• Pompa sayısı: 4    
• Pompa markası: MEKSER
• Otomasyon:  TURPAK  
• Yazarkasa Markası: Mepsan  
• Su ve hava saati markası: TEKSER 
• Giydirme: AKGÜN Reklam  
• Tel: 0282  726 9800
• Adres: Fevzi paşa Mahallesi Güveniş Caddesi No:101 Çerkezköy/TEKİRDAĞ

 Bu haber 2169 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları