IMKB : 94.244 / 0,03 $ : 5,83 / -0,01 : 6,54 / 0,15 Altın : 256,75 / 1,37

Başvuruyu zamanında yapmayan 5 katı lisans bedeli ödeyecek
03 Ocak 2017 11:52
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), LPG piyasasında unvan, adres veya iş yeri açma ve çalışma ruhsatı tadiline ilişkin başvuruları süresinde yapmayan lisans sahiplerinin lisans tadil bedelinin 5 katını ödemeleri kararlaştırıldı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre; unvan, adres (ada, pafta ve parsel bilgileri dahil) veya işyeri açma ve çalışma ruhsatı tadiline ilişkin başvuru yükümlülüklerini Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Lisans Yönetmeliği’nin 18. maddesi kapsamında süresinden sonra yerine getiren ya da süresinde yerine getirmediği tespit edilen LPG Otogaz Bayilik Lisansı Sahipleri, LPG Taşıma Lisansı Sahipleri, LPG Tüpü İmalatı Lisansı Sahipleri ile LPG Tüpü Muayenesi, Tamiri ve Bakımı Lisansı Sahipleri o yıl uygulanmakta olan lisans tadil bedelinin 5 katını ödeyecek.

Ayrıca yine karara göre, adres (ada, pafta ve parsel bilgileri dahil) değişikliği nedeniyle işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile adres tadiline ilişkin başvuru yükümlülüklerini Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Lisans Yönetmeliği’nin 18. Maddesi kapsamında süresinden sonra yerine getiren ya da süresinde yerine getirmediği tespit edilen LPG Dağıtıcı Lisansı Sahipleri ile LPG Depolama Lisansı Sahipleri de o yıl uygulanmakta olan lisans tadil bedelinin 5 katını ödeyecek.

 Bu haber 5951 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları