IMKB : 105.520 / 0,15 $ : 6,81 / 0,00 : 7,56 / 0,35 Altın : 379,42 / 0,78

LPG piyasasında sona erdirmeye ilişkin tadiller yapıldı
18 Ocak 2017 10:09
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasasında Lisans Tadili Ve Süre Uzatımı Başvurularında Aranacak Bilgi Ve Belgelere İlişkin Kurul Kararında değişiklik yapıldı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasasında Lisans Tadili Ve Süre Uzatımı Başvurularında Aranacak Bilgi Ve Belgelere İlişkin Kurul Kararında değişiklik yapıldı.

Karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, aynı lisansa ilişkin olarak birden fazla türde tadil yapılması için talepte bulunulduğu takdirde tek lisans tadili bedeli alınacak. Yetkili idare tarafından gerçekleştirilen mahalle, cadde, sokak ve benzeri yer ismi değişiklikleri (ada, pafta ve parsel değişiklikleri dahil) nedeniyle yapılacak adres tadillerinden ve bu değişiklikler nedeniyle yapılacak işyeri açma ve çalışma ruhsalı tadillerinden, ilgili mevzuatta belirtilen süreler içerisinde başvurulması kaydıyla, lisans tadil bedeli alınmayacak.
 
Ayrıca lisans sahibinin talebiyle yapılan lisans sona erdirme başvuruları, lisans sahibinin talebini içeren lisans sona erdirme dilekçesiyle yapılacak. Tüzel kişi lisans sahiplerine ilişkin lisans sona erdirme taleplerine, yetki belgesinin aslının veya son altı ay içerisinde noter tarafından tasdikli suretinin eklenmesi gerekiyor.
 
Öte yandan Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasasında Lisans Tadili ve Süre Uzatımı Başvurularında Aranacak Bilgi ve Belgelere İlişkin Kurul Kararının başlığı "Sıvılaştırılmış Petrol Gazlan (LPG) Piyasasında Lisans Tadili, Süre Uzatımı ve Sona Erdirme Başvurularında Aranacak Bilgi ve Belgelere İlişkin Kurul Kararı" olarak değiştirildi.
 
Üçüncü kısmının başlığı ise "Lisans Süre Uzatımı ve Sona Erdirme Başvurularında Aranacak Bilgi ve Belgeler” olarak düzenlendi.
 


Bu haber 988 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları