IMKB : 89.085 / -0,62 $ : 6,69 / 1,32 : 7,31 / 0,93 Altın : 342,00 / -0,26

Mesleki eğitimde İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi'nden iş birliği
22 Ocak 2017 20:41
Milli Eğitim Bakanlığı, İMDER ve İSDER arasında imzalanan protokol kapsamında İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar tarafından hayata geçirilen eğitim projesi kapsamında mesleki eğitim iş birliği yapılıyor.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
 Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde gerçekleştirilen eğitimlerde, madeni yağlar ve yağlama teknolojileri alanındaki gelişmeler, geleceğin mekanikerleri ile paylaşılıyor.
 
İş ve istif makinaları sektöründen İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği), İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği) ve Akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi OMV Petrol Ofisi, Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde eğitimler gerçekleştirdi. Bu eğitimlerle, geleceğin mekanikerlerini yeni nesil motorlu araç teknolojileri hakkında bilgilendiren önemli bir programa imza atıldı. Sektörün ihtiyacına uygun olarak İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar tarafından planlanarak Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, motorlu araç ve iş makinaları teknolojileri dalındaki gelişmeler öğrenciler ile paylaşıldı.
 
Mesleki ve teknik eğitimde hedeflerinin ortak olduğunu, nitelikli eleman yetiştirilmesinde yol almanın bu şekilde iş birlikleri ile daha da önemli hale geldiğini vurgulayan İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi yetkilileri proje kapsamında, Bursa, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Trabzon ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinden yaklaşık bin öğrenci ile bir araya geldi.
 
İMDER, İSDER ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar, hayata geçirilen bu programın, sektördeki insan kaynağının gelişimi açısından büyük önem taşıdığına inandıklarını, sürekli ve sürdürülebilir olmasını arzuladıklarını belirtirken, bu önemli mesleki eğitim çalışmasının Türkiye genelindeki pek çok Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde uygulanması hedefleniyor.
 
İMDER ve İSDER yetkilileri, sürdürülebilirlik alanında katma değer yaratma vizyonu ile hareket eden OMV Petrol Ofisi’nin bu projeye dahil olmasının önemine değinirken, OMV Petrol Ofisi yetkilileri de bu projeyi önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirdiklerini belirtti. Öte yandan İMDER ve İSDER, üyeleri ile birlikte bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından pek çok okula destek veren, öğrencilerin sektörü ve gelişen teknolojileri yakından tanımalarına fırsat sağlayacak çeşitli faaliyetler yürütüyor.
 


Bu haber 876 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları