IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

Mepsan'a teknoloji ve inovasyon ödülü
08 Mart 2017 16:34
Akaryakıt istasyonları için ürettiği yenilikçi ürün ve komple çözümlerle sektördeki yatırımlarını sürdüren Mepsan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ‘’Ar-Ge Merkezi Tescil Belgesi’’ne layık görüldü.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

 Çeyrek asırlık bilgi birikimini ve tecrübesini “Ar-Ge’ye Yatırım, Geleceğe Yatırım” anlayışıyla harmanlayan Mepsan, Ar-Ge faaliyetlerinin yürütüldüğü birimleri tek çatı altında bir araya getirdi. Konusunda uzman bir ekiple donatılan yeni Ar-Ge Merkezi, çok boyutlu inovasyon yaratma, bilgiye hakim olma, teknolojinin geleceğini oluşturma ve bilgiyi üretme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Mepsan bu kapsamda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Ar-Ge Merkezi Tescil Belgesi”ne layık görüldü.

HER TÜRLÜ AKADEMİK ÇALIŞMALAR RAHATLIKLA YAPILABİLECEK

Ürün Mühendisleri, Fikri Sinai Haklar Uzmanları, Test Mühendisleri, farklı disiplinlerden oluşan Tasarım ve Mekanik Ekibi, çoğunluğu mühendislerden oluşan Yazılım Birimi sayesinde Mepsan Ar-Ge Merkezi multi disipliner bir yapıda tasarlandı. Mepsan Ar-Ge Merkezi çatısı altındaki bu nitelikli kadronun yüksek lisans, doktora programları, tez çalışmalarını sürdürebilmeleri için de tüm olanaklar sağlandı.
 
1200 METREKARELİK ALANDA FAALİYET GÖSTERECEK
 
250 metrekarelik bir alanda yer alan test ve laboratuvar birimleri sayesinde profesyonel anlamda gerekli ölçümlerin ve testlerin yapılması mümkün olacak. Böylece, fikirlerin fark yaratan ürünlere dönüşüm süreci daha da hızlanacak. Mepsan Ar-Ge Merkezi’nin kısa zaman içinde taşınacağı Teknoloji Üssü, Orta Anadolu Bölgesi’nde yer alacak. 1.200 metrekarelik alana yayılan ve içinde test alanlarından uzman odalarına, eğitim salonlarından hobi alanlarına kadar birçok imkan bir arada yer alacak. Konya Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde bulunan ve elektronik ve yazılım konularında Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan birimlerin de ekibe katılmasıyla Mepsan Ar-Ge Merkezi’nin sinerjisinin günden güne artması hedefleniyor.
 
‘HER KURUM KENDİ AR-GE KÜLTÜRÜNÜ OLUŞTURMALI’
 
Bu gelişmeyi Mepsan Ar-Ge Merkezi kadrosuyla paylaşan ve onları tebrik eden MLB Group Yönetim Kurulu Başkanı M. Levent Bulgurcu, Türkiye’de refahın ve ihracat gelirinin artırılması için katma değerli ürün üretiminin ve yenilikçi ürünlerin geliştirilmesinin her geçen gün önem kazandığını vurguladı. İnovasyonun Türkiye’de istenilen seviyeye gelmesi için ülke olarak birlikte daha fazla çalışmak gerektiğine de değinen Bulgurcu, Ar-Ge projelerinin sistematik hale gelmesi için her kurumun kendine has bir Ar-Ge kültürü gerektiğini belirtti.
 
 
 


Bu haber 1440 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları