IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

Serkan Keleşer, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atandı
14 Mart 2017 11:43
UGETAM Eski Genel Müdürü Serkan Keleşer, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atandı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

  Uzun süre İBB-UGETAM AŞ Genel Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yürüten Serkan Keleşer, 10.03.2017 tarih 30003 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan üçlü kararname ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşaviri olarak, 14.03.2017 tarihi itibari ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına vekaleten atandı.

Serkan Keleşer, 1972 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İ.T.Ü), Makine Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden 1994 yılında mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İ.T.Ü), Fen Bilimleri Enstitüsü, Makine Mühendisliği Anabilim dalında 2000 yılında Yüksek Mühendis unvanı aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi (Y.T.Ü), Fen Bilimleri Enstitüsü, Makine Mühendisliği Anabilim dalında doktora çalışmasına devam ediyor.

İngiltere, Almanya, Fransa, İskoçya, Kanada, Amerika gibi birçok ülkede mesleki ve yönetimsel eğitimler aldı. Ulusal ve uluslararası konferanslarda makaleleri yayımlandı. 1996-2008 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi olan İGDAŞ, İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’de, Proje Mühendisi olarak göreve başladı ve uzun dönem değişik birimlerde yöneticilik yaptı. 2008-2016 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iştirak şirketi olan UGETAM AŞ, İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürüttü. Serkan Keleşer; evli, iki kız ve iki erkek çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Serkan Keleşer' in vizyoner bir bakış açısıyla enerji sektöründe başlattığı ve yürüttüğü, diğer sektörlere de katkısı olan önemli bazı projeler şunlardır:

1-) 17 Mart 2015 tarihinde Kars Selim`de temeli atılan Trans Anadolu Gaz Boru Hattı (TANAP) projesinde, kullanılmak üzere, Çin`de üretilecek boruların üçüncü taraf gözetim işinin UGETAM olarak konsorsiyum ile yapılması projesi.
 
2-) Mesleki Yeterlilik Kurumu, MYK tarafından yetkilendirilen ilk kurum olarak UGETAM, enerji sektöründe onaylı ilk Mesleki Yeterlilik Belgesi verme projesini Plastik Kaynakçısı Seviye 3 Ulusal Yeterliliğinde sınav ve değerlendirme sonucu ile 9 Ekim 2009 tarihinde başlatmıştır. Ayrıca Gürcistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Kırgızistan, Makedonya, Özbekistan, Sırbistan ve Karadağ’da Mesleki Yeterlilik Belgeleri verilmesi projeleri.
 
3-) Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan yetkilendirme ile 2009 yılından itibaren “Doğal Gaz Dağıtım Şirketlerinin 5 Yıllık Yatırım Yükümlülüklerini Yerine Getirip Getirmediğinin Tespiti” başta olmak üzere Tarifeler ile SKM – Sevkiyat Kontrol Merkezlerine yönelik inceleme ve tespit çalışmalarının, Türkiye doğalgaz dağıtım sektörüne UGETAM olarak gerçekleştirilmesi projesi.
 
4-) 2016 yılında Türkiye’ de TCDD, YHT – Yüksek Hızlı Tren hatlarında “Statik Katener Ölçümü” hizmeti projesi.
 
5-) Türkiye’de ilk kez içme suyu hatlarında su arzı kesilmeksizin “Insert Vana” ilavesi ve branşman alma amacıyla “Hot Tap Operasyonları” projesini İstanbul’da İSKİ su hattına 2016 yılında uygulatılarak başlatılması.
 
6-) Phased Array ve TOFD muayene tekniklerinin, İBB-İSKİ tarafından yürütülmekte olan Büyük Melen İçme Suyu Temin Projesi’nde 2012 yılında uygulanmaya başlanması ve Azerbaycan içme suyu iletim ve dağıtım şirketi AZERSU’nun altyapı yenileme faaliyetlerinde çeşitli çaplardaki boruların kontrolü projesinde etkin bir biçimde UGETAM tarafından kullanımının sağlanması.
 
7-) Gürcistan’da faaliyet gösteren SOCAR Georgia Gas'a danışmanlık, eğitim ve belgelendirme projeleri.
 
8-) Azerbaycan SOCAR -AZERİGAZ personeline eğitim, belgelendirme ve test hizmetleri verilmesi projeleri.
 
9-) Başlattığı projelerle Türkiye’de ilk kez bir kurum olarak UGETAM, TÜRKAK’tan 4 sertifika (TSENISO 17020, TSENISO 17024, TSENISO 17025, TSENISO 17065) birden alıp alanında akredite olmuş belgelendirme kabiliyetine sahip bir şirket oldu.
 

 Bu haber 4656 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları