IMKB : 1.061 / 2,61 $ : 7,21 / -0,48 : 8,49 / -1,24 Altın : 477,16 / -0,66

Araç değer kaybı davaları
24 Mart 2017 10:54
Araç değer kaybı davaları, Yargıtay kararları çerçevesinde son günlerde oldukça popüler olan tazminat davalarındandır. Konuyla ilgili hukuk büromun sitesine yazmış bulunduğum makaleyi herkesin faydalanması amacıyla burada da paylaşmaktayım. (Orijinal hali Araç Değer Kaybı Tazminatı Davaları )

PAYLAŞ : Share/Bookmark

  Araç değer kaybı davaları, Yargıtay kararları çerçevesinde son günlerde oldukça popüler olan tazminat davalarındandır. Konuyla ilgili hukuk büromun sitesine yazmış bulunduğum makaleyi herkesin faydalanması amacıyla burada da paylaşmaktayım (Orijinal hali Araç Değer Kaybı Tazminatı Davaları )

 
Araç Değer Kaybı Tazminatı Davaları trafik kazaları sonucu sigorta şirketinden hasar bedelini tahsil etmiş olmasına rağmen araçta oluşan değer kaybının tazmini için açılan bir tazminat davası çeşididir. Bir diğer ifadeyle 2. el araç piyasasında araçtaki oluşan hasar nedeniyle oluşan değerdeki düşmenin sorumlulardan istenmesidir.
Uygulamada kaza nedeniyle araçta değer kaybı oluşması Emsal Yargıtay Kararları neticesi sonrasında talep ve tahsil edilebilir hale gelmiştir.
 


Bu haber 597 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları