IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

Konya Büyükşehir Belediyesi Mepsan'ı tercih etti
24 Mart 2017 16:30
Konya Büyükşehir Belediyesi, CNG yakıt ikmal projesinde Mepsan tarafından geliştirilen çevre dostu çözümleri tercih etti.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

 Konya Büyükşehir Belediyesi filosunda yer alan 300 civarındaki otobüsün CNG yakıt ikmal projesinde Mepsan tarafından geliştirilen çözümleri tercih etti. Mepsan, sunduğu inovatif ve çevre dostu çözümlerle Konya Büyükşehir Belediyesi’nin farklı yakıt ikmal noktalarında hizmet veriyor. Tatlıcak ve Dutlukır lokasyonlarına kurulan Mepcogas Kompresörleri, Smartline H Dispenserleri ve Stawiz CNG Otomasyon Sistemleri sayesinde yakıt ikmalleri rahatlıkla gerçekleştiriliyor. 

Güvenli, çevreci ve ekonomik olma avantajları ile öne çıkan, verimlilik ve tasarruf beklentilerini en iyi şekilde karşılayan CNG, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetlerindeki başlıca tercihlerinden biri olmayı sürdürüyor.

İHTİYAÇLARA ÖZEL GELİŞTİRİLDİ
 
Ürünler Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlandı ve yüzde 100 yerli üretim sonucunda ortaya çıktı. 7/24 kesintisiz destek sunan MEPSAN servis ekipleri sayesinde Tatılcak ve Dutlukır yakıt ikmal istasyonları sorunsuz hizmet veriyor.
 
 ENERJİ VERİMLİLİĞİ ARTACAK, ÇEVRE KİRLİLİĞİ AZALACAK
 
Konya Büyükşehir Belediyesi, bu çalışma ile enerji verimliliği ve performans kriterleri göz önüne alındığında önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayacak ve toplu taşıma araçlarının egzoz emisyonlarını da yüzde 40 oranında azaltacak.
 
MEPSAN, dünya çapında alternatif yakıt olarak popüler hale gelen CNG için özel geliştirilmiş dispenserlerini ve CNG kompresörlerini müşterilerinin hizmetine sunuyor. Mepsan CNG Dispenserleri hem hafif hem de ağır motorlu araçlara hızlı ikmal gerçekleştiriyor. Tek ve çift hortumla birlikte NGV1 ve NGV2 tabanca seçenekleri sunan dispenserler, aynı anda hizmet alabilen müşteri sayısını artırıyor. Bununla birlikte ATEX sertifikalı modüler hidrolik üniteler, korozyona dayanıklı malzemelerden üretilmiş kasa ve iç şase ile darbeye karşı koruma sağlayan panel yan saclar sayesinde dispenserlerin dayanıklılığı ve ömrü uzuyor. Beklenmedik risk anlarında devreye giren uyarı ikaz ışığı ise hem dispenser hem de istasyon güvenliğini maksimize ediyor.
 
“MEPCOGAS CNG KOMPRESÖRLERİ YENİ ÇAĞIN YAKIT İSTASYONLARINDA FARK YARATIYOR”
 
Mepsan tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Enerji verimliliği, düşük çalışma maliyetleri ve kolay kurulum özellikleriyle ayrışan Mepcogas CNG Komresörlerinde dayanıklılık ve performans açısından en iyi tesis çözümlerini sunmak için dikey tip sıkıştırma dizaynı yapılıyor. Düşük gürültü seviyeleri, azaltılmış titreşim seviyeleri, düşük yağ oranları, düşük devir ve çok ağır koşullarda bile kolay çalışabilmeleri sayesinde Mepcogas CNG Kompresörleri, yeni çağın yakıt istasyonlarında fark yaratıyor. Mepsan, sektördeki diğer rakiplerinden farklı olarak doğal gazla ilgili yapım ve hizmet faaliyetlerini EPDK tarafından verilen ‘Yapım ve Hizmet Sertifikası’ ile bilhassa kendisi gerçekleştiriyor. Bu da üçüncü partiler aracılığıyla karşı karşıya gelinebilecek olumsuz durumları ve riskleri ortadan kaldırıyor. CNG’ye özel geliştirdiği yeni nesil ürün ve teknolojileri sayesinde Mepsan, global arenada zirveye emin adımlarla ilerliyor.”
 
CNG’NİN AVANTAJLARI
 
• CNG’den havaya salınan C02’den yüzde 40 daha az. Bu da daha temiz hava anlamına geliyor.
• İçinde yüksek oranda metan gazı bulunması sebebiyle CNG’nin enerji değeri yüksek.
• CNG, diğer yakıtlara oranla daha ekonomik.
• CNG, petrol kökenli yakıtlara göre daha temiz yanar. 
• CNG, toprağı kirletmez.


Bu haber 2238 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları