IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

RAYEP Eğitmenleri 2. Eğitim Zirvesi'nde buluştu
24 Mart 2017 17:00
Tüpraş, en önemli gücü olan insan kaynağını yetkin şekilde geliştirmeyi, yıllar içinde edinilen rafineri bilgi ve deneyimlerinin muhafaza edilmesi amacıyla başlattığı “Rafinerici Yetiştirme Programı” eğitmenleri 2. Eğitim Zirvesi’nde buluştu.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

 Rafinerici Yetiştirme Programı” eğitmenleri 2. Eğitim Zirvesi’nde buluştu.

İnsan kaynağı gelişim alanlarında fark oluşturan bakış açılarının paylaşıldığı zirveye, üretim, bakım, işletme güvenirliği ve teknik emniyet çevre bölümlerinden eğitmenler ile gözlemci olarak bulunan yöneticilerle birlikte 230 Tüpraşlı katıldı.

PROJELERİN AŞAMALARI DEĞERLENDİRİDİ
 
Kırıkkale Rafinerisi İnsan Kaynakları Uzmanı Emel Burçin Kırmızı’nın sunumunu yaptığı zirvede, RAYEP projelerinin bulunduğu aşamalar hep birlikte değerlendirildi.
 
“BAŞARI BİR YOLCULUKTUR”
 
Genel Müdür Yardımcısı Serdar Kemaloğlu ise, başarının bir varış noktası değil, bir yolculuk olduğunu, bu yolculuktaki en önemli faktörün eğitmenler olduğunu belirterek, tüm rafinerilerde aynı kalitede eğitim uygulamalarının geliştirilmesinin en büyük önceliklerden biri olduğunu ifade etti. 
 
“EĞİTİMLER ÇOK KIYMETLİ” 
 
OYEP (Operatör Yetiştirme Programı) proje destekçilerinden, İzmir Rafineri Müdürü Bekir Yumuk zirvede katılımcılara hitap etti. Bekir Yumuk konuşmasında; “2010 yılında proje adımlarının oluşturulması beni çok heyecanlandırmıştı. Hayal edemeyeceğim, çok başarılı bir konuma geldi. 1986 yılında Kırıkkale Rafinerimizin montaj çalışmaları sırasında göreve başlayacak 150 operatör için işbaşı eğitimlerinde kullanılacak dokümanı oluşturmak üzere benim de aralarında olduğum mühendislere görev verildi. 2012 yılında, tam 28 yıl sonra atandığım Batman Rafineri Müdürü ofisinde hazırladığım ders notlarımı basılı görünce çok duygulandım. Eğitmenlerimizin gelecek nesiller ve rafinerilerimiz için yaptıkları dokümanlar, modüller, programlar bu nedenle çok kıymetli” dedi.
 
BU GRUP ŞİRKETİMİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK
 
Zirveye video mesaj ile katılan Genel Müdür İbrahim Yelmenoğlu, “Bilgi güçtür. Çağımız bilgi çağı ve bu bilgiyi aktarmak, kayıt altına almak çok değerli. Sizler de bu önemli görevi gönüllülükle üstlendiniz, zenginleştirdiniz. Bu grubun her yıl büyüyerek gelişmesi, şirketimizin rekabette daha ileriye taşınacağına dair inancımızı arttırıyor.” dedi.
 
KUŞAKLAR ARASI BAKIŞ AÇISI İRONİ İLE ANLATILDI
 
SEK İzmit Tiyatro Ekibinden İş Güvenliği Enspektörü Göksel Gökçe’nin yazdığı ve kendisiyle birlikte Teknik Ofis Şefi Veysel Leblebicioğlu, Teknik Emniyet ve Çevre Mühendisi Sena Tokur, Proses Şefi Cansu İlman, Eğitim Memurları Burcu Yücesan ve Yağmur Turgay’ın sahneledeği, bebeklerinin doğumu ile aile fertlerinin geleneksel bilgi ve bilimsel yaklaşım ile gelişen algı ve yargılarının, kuşaklar arası bakış açılarının ironi ile anlatıldığı kısa tiyatro oyunu da zirveye renk kattı.
 
‘EĞİTMENLER TÜPRAŞLI OLMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ANLATIYOR’
 
İnsan Kaynakları Direktörü Nezih Akçınar, “Eğitmenlerin yeni çalışanlara işi kusursuz öğretme sorumluluklarının yanı sıra, onlara gerçek birer Tüpraşlı olmanın ne demek olduğunu anlatmak, işi yapmak ile işi emniyetli yapmak arasındaki bilgi tabanlı birikimlerini aktararak özgüven sahibi Tüpraşlılar olmalarını sağlamak gibi görevleri de var” ifadelerini kullandı.
 


Bu haber 2175 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları