IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

HYPCO'nun istasyon zincirine yeni halka Aksaray'dan
24 Mart 2017 17:14
HYPCO Akaryakıt, Aksaray – Paşacık’ta hizmet verecek olan Ümit Akaryakıtı düzenlediği açılış töreni ile hizmete açtı.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
 HYPCO Akaryakıt Dağıtım, Aksaray- Paşacık’ta hizmet verecek olan Ümit Akaryakıt’ın açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine, BB Energy Group CEO ve HYPCO Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Bassatne, HYPCO Lübnan Genel Müdürü Bashir Bassatne, Lokal Enerji CEO’su Murat Yıldırım, Lokal Enerji Genel Müdürü Ertan Sulayıcı, HYPCO Türkiye Genel Müdürü Hatice Tulum, Yatırım Müdürü Hasan Yiğit, İkmal Müdürü İlker Baştekin, Bölge Müdürü Gökhan Adalı, İç Anadolu Saha Müdürü Oktay Gümüş, Aksaray Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Helvadere Belediye Başkanı H. Hüseyin Akyol, Aksaray Ticaret Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray Bilim Sanayi İl Müdürü Refik Tezcan, bayi sahibi Mustafa Sert ve çok sayıda davetli katıldı. 
 
AÇILIŞA ÖZEL İNDİRİM YAPILDI
 
Dualar eşliğinde hizmete açılan Ümit Akaryakıt’ta açılış gününe özel olarak yapılan indirimli yakıt satışı nedeniyle tüm gün boyunca uzun kuyruklar oluştu. 
 
‘HYPCO’YU TERCİH ETMEKLE İSABETLİ BİR KARAR VERDİK’
 
Herkesin Ümit Amca diye hitap ettiği yıllarını akaryakıt sektörüne vermiş bayi Ümit Sert yaptığı konuşmada; “Görüşmelere başladığımız ilk günden beri genç ve fakat tecrübeli kadrosuyla çok hızlı hareket etmeleri, içtenlik ve samimiyetleri, şirketimiz için rekabet edebilir ikmal fiyatlarıyla kazançlı bir yatırım olması, akaryakıt sektöründe yeni bir marka olması, sektör tarafından çabuk kabul görmesi gibi nedenlerle HYPCO’yu tercih ettik. Geçen her gün ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi görüyorum” dedi.
 
Sert Ailesi’nin sahibi olduğu Ümit Akaryakıt “petrol dünyası” adıyla Aksaray’da 5 istasyonla hizmet veriyor. Paşacık istasyonu dışındaki Hürriyet, E90, Çiftlik ve Yapılcan istasyonları da HYPCO markası ile anlaştı.
 
‘HYPCO HIZLA YAYILIYOR VE BÜYÜYOR’
 
HYPCO Türkiye Genel Müdürü Hatice Tulum yaptığı konuşmada; “HYPCO, ülkemizin akaryakıt sektöründe henüz birkaç aydır faaliyette olmasına rağmen hızla yayılıyor ve büyüyor. Genç ve tecrübeli aynı zamanda dinamik ekibiyle bayi sayısını 50’nin üzerine çıkartmış bulunuyor. Şirketimiz, istikrarlı bir şekilde bayi ağını genişletmeye ve hedeflerine ulaşmaya devam ediyor. Akaryakıt pazarında; ticari, toptan veya kişisel tüketim olarak ayırmadan bütün tüketicilerin, uygun fiyatla kaliteli ürün almasını kendisine hedef olarak belirleyen şirketimiz, aynı zamanda bayilerine en iyi hizmeti vermeyi taahhüt etmektedir” diye konuştu.
 
‘HYPCO DAĞITIM SEKTÖRÜNDE ODAK NOKTAMIZ OLACAK’
 
Enerji Petrol Gaz’ın sorularını yanıtlayan BB Energy Group Ceo’su ve HYPCO Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Bassatne, BB Enerji’nin Türkiye akaryakıt piyasasına bakış açışını ve hedeflerini anlattı. Türkiye piyasasının BB Energy için önemine değinen Mohammed Bassatne; “Yaklaşık 25 milyon ton tüketimle Türkiye pazarı hala Akdeniz bölgesi için en iyi yatırım ve büyüme potansiyelini sunmaktadır. BB Enerji’ye gelince, Türkiye’de 40 yılı aşkın süredir faaliyette bulunuyoruz. Tüm önemli oyuncularla aktif olarak çalışıyoruz. Tüpraş’a ham madde tedarik ediyoruz, kendi depolama tesislerimizden tankerle bitümen satışı yapıyoruz. Türkiye’yi bölgesel ticaretimizin lojistik merkezi olarak kullanmaya da devam edeceğiz. Biz son birkaç yıl içinde bu sektörde 2 yatırım yaptık. Bize daha fazla hacim sağlayacak ve ürün sunumumuzu çeşitlendirmemizi sağlayacak fırsatlara bakmaya devam edeceğiz. Bu paralelde, Türkiye’deki ekibimiz, grubun bu sektördeki varlığını artırmasına imkan verecek her türlü fırsatı değerlendirmek üzere görevlendirilmiştir. Dağıtım sektöründe, HYPCO odak noktamız olacak ve gelecekteki büyümemizi de bu yapılanma aracılığıyla yönetmeye devam edeceğiz” dedi. Küresel ham petrol fiyatlarının geleceğine ilişkin öngörülerini paylaşan Mohammed Bassatne piyasaya olumu bir bakış açısı ile baktıklarını ifade etti. Bassatne; “2008’den 2016’ya kadar 8 yıllık bir fiyat düşüşünden bu günlere geldik.  OPEC ile diğer ülkeler arasında tarihi bir anlaşmaya şahitlik yaptık. Bunu, yılda yaklaşık 1,5 milyon varil artan talep ve yeni petrol keşiflerindeki yatırımın yüksekliği ile birleştirdiğinizde orta vadede fiyatların yükseleceğini tahmin ediyoruz. Ayrıca, şu ana kadar yüksek miktarda stok tutulmasından dolayı jeopolitik risklerin petrol fiyatlarına yansımadığını görüyoruz. Piyasalar dengeyi bulmaya başlayıp, stok miktarları azalınca backwardation bir piyasada, bu jeopolitik riskler de fiyatlandırılmaya eklenmek zorunda kalacak. Başka bir deyişle, yüksek miktarda stok tutma lüksü kaybolacak, böylelikle tedarik riski - istikrar öne çıkacaktır. Sektör dışı piyasalara baktığımızda, ‘Trump Bump’ın hisse senetleri üzerindeki etkisini görmüş bulunmaktayız ve bu etki henüz petrol talebine çevrilmemiş durumda! Ancak büyüyen ABD ekonomisinin petrol piyasası için kesinlikle iyi bir işaret olduğunu söyleyebiliriz. Yarın neler olacak söyleyemeyiz ancak inanıyoruz ki yükselen fiyat trendi çoktan başladı bile” dedi.


Bu haber 10553 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları