IMKB : 0 / 0,00 $ : 0,00 / 0,00 : 0,00 / 0,00 Altın : 0,00 / 0,00

SEKTÖRÜN DAİMA YANINDAYIZ
29 Mart 2017 09:30
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sektörün geleneksel buluşması Petroleum Istanbul Fuarı'na gösterilen ilginin; Türkiye'nin sahip olduğu potansiyeli en somut biçimde ortaya koyması sebebiyle ayrı bir memnuniyet kaynağı olduğunu söyledi.

PAYLAŞ : Share/Bookmark
 
DEĞERLİ BİR FIRSAT
 
Enerji Petrol Gaz’a özel açıklamalar yapan Yılmaz, “Düzenlenmesinden ve denetlenmesinden sorumlu olduğumuz tüm enerji piyasalarına ilişkin kararlarımızı alırken, sektör temsilcileriyle iletişim içinde olmaya, onların görüşlerini dinlemeye büyük önem veriyoruz. 13. Petroleum Istanbul Fuarı da bu açıdan değerli bir fırsat. Fuar boyunca sektör temsilcileriyle bir arada olacağız ve görüş alışverişinde bulunacağız. İlgili Daire Başkanlarımız da 1 Nisan’da düzenlenecek bayi toplantısında bayi temsilcilerinin sorularını yanıtlayacak” dedi.
 
TÜRKİYE KÜRESEL AKTÖR
 
Yüksek düzeyde işbirliği ve iletişim ortamı sağlayan Petroleum Istanbul Fuarı’na gösterilen ilginin; Türkiye'nin sahip olduğu potansiyeli en somut biçimde ortaya koyması sebebiyle ayrı bir memnuniyet kaynağı olduğunu ifade eden Mustafa Yılmaz, “Gururla ifade etmek isterim ki, son yıllarda enerji piyasalarımız eşine az rastlanır bir gelişme gösterdi. Enerji ticaret merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye, bölgesinde yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen enerjide küresel bir aktör olma kararlılığını sürdürecektir” dedi.
 
DİNAMİZMİN GÖSTERGESİ
 
Başkan Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Akaryakıt sektörümüzün bütün paydaşlarının buluştuğu bu tip organizasyonlar, enerji piyasamızın dinamizminin ve önünün açık olduğunun en büyük karinesidir. 13. Petroleum Istanbul Fuarı’nda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm katılımcılara çalışmalarında başarılar diliyorum.”
 
 


Bu haber 2363 kez okunmuştur


Bu habere henüz yorum yazılmamış

İlk yorum yazan siz olun!
Köşe Yazarları