IMKB : 97.500 / 0,71 $ : 5,34 / -0,45 : 6,09 / -0,24 Altın : 221,27 / -0,17

"Aytemiz insana yatırım yapıyor"
16 Haziran 2011 11:12
Aytemiz Ankara Bayisi Yılmaz Demir Petrol İstasyon Sahibi Erdoğan Demir, Aytemiz markasıyla hizmet vermekten gurur duyduklarını belirterek; “Aytemiz’in bayilerine olan ilgisi, ürün kalitesi ve marka bilinirliği verdiğimiz hizmeti anlamlı kılıyor” dedi.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

Kendinizden ve iş yaşamınızdan bahseder misiniz?

1969 yılında Ankara’da doğdum. Evliyim ve üç çocuk sahibiyim. Asıl iş alanımız tuğla imalatı. Ankara’nın İmrahor Köyü’nde üç nesil devam eden bir tuğla imalat fabrikamız mevcut. 2008 yılında akaryakıt sektörüne bu istasyonla başladık. Açıkçası bu işe başlamamızın en büyük nedeni, kendi alanımızda akaryakıt ile ilgili yaşadığımız sorunlardı. 20’ye yakın tuğla kamyonumuz var. Bu kamyonlarda akaryakıt konusunda ciddi sıkıntılar yaşadık ve akaryakıt sektörüne girip bizler gibi mağdur olan insanlara dürüst ve kaliteli bir hizmet sunmak istedik.

Aytemiz ile nasıl tanıştınız? Aytemiz’i seçme sebebiniz nedir?

18 Eylül sürecinde birçok dağıtım şirketi ciddi tekliflerle geldiler. Fakat Aytemiz’den gelen yetkililerin samimiyeti, hoşgörülü davranışları,  anlayışlı tavırları bizi Aytemiz ile çalışmaya ikna etti. Açıkçası bizim için her şey para demek değildir. Kendilerinin dostça yaklaşımları bizim güvenimizi kazanmalarına yeterli oldu. Daha sonraları şirket yetkilileriyle tanıştığımızda, herkesin ciddiyetle seçilerek bu şirkete alındığını ve herkesin işini severek, hatasızca yaptığını gördük. Önemli bir nokta daha var ki Türkiye’de tek TSE damgalı yağ Aytemiz markasında. Aytemiz’in bayilerine olan ilgisi, ürün kalitesi ve marka bilinirliği verdiğimiz hizmeti anlamlı kılıyor. Aytemiz’le bugüne kadar geçen süreçte mutlu olduğumu ifade edebilirim. İlk günkü dost görünümleri, ilgileri hala artarak devam ediyor. Aytemiz markasını gördükten sonra meslektaşlarımın diğer dağıtım şirketleriyle çalışmalarına anlam veremiyorum. Diğer dağıtım şirketlerini gözlemlediğimde her şeyin maddiyatla ölçüldüğünü gördüm fakat Aytemiz markası insana yatırım yapıyor. Bizim işimiz insan, insana yatırım yapan bir firmayla çalışmak en doğrusudur diye düşünüyorum.

İstasyonunuzda kaç personelle hizmet veriyorsunuz? Personel alımında özellikle hangi hususlara dikkat ediyorsunuz?

Müşterilerimize 14 personel ile hizmet veriyoruz. Personel alımında özellikle daha önce bu işi yapmamış olan, sıfırdan eğitilmeye hazır kişileri seçip onları eğiterek istihdam etmeye çalışıyoruz. Personelimiz bizim için önemli, bizi müşteriye yansıtan kişilerdir. Bu sebeple kıyafetinden temizliğine kadar her şeyiyle birebir ilgileniyoruz.

Müşteri portföyünüz kimlerden oluşuyor? İstasyonunuzda müşteri memnuniyetini sağlamak için nelere dikkat ediyorsunuz?

Müşterilerimiz bizim bu sektörde yer almamızın tek sebebidir. Aytemiz markasıyla çalışmak müşterilerimizin memnuniyeti için büyük bir sebep. Bunun yanı sıra personelimizin güler yüzlü hizmeti ve istasyonumuza gelen müşterilerimize ücretsiz yıkama, hava-su bakımı ve sıcak içecek ikramımız mevcut. Uzun yıllardır sürekli istasyonumuzdan yakıt alan müşterilerimiz var. İstasyonumuzun bulunduğu konum her kesimden müşterinin buraya gelmesine olanak sağlıyor. Ankara’da hizmet veren bütün araçların istasyonumuzdan alışveriş yaptığını söyleyebilirim.

Sizce akaryakıt sektörünün en büyük sorunu nedir? Bu sorunun çözülebilmesi için ne yapılması gerekiyor?
 
Akaryakıt sektörünün en büyük sorunu kayıt dışı satıştır. Bizler gibi dürüstçe sektörde hizmet vermeye çalışan bayiler kayırt dışı akaryakıt satışı sürdükçe zor durumda kalıyor, kalacak da. EPDK’nın bugüne kadar yaptığı çalışmaları çok başarılı buluyoruz. Bu konuda da bir an önce denetimlerini artırarak yasa dışı satılan akaryakıtın tamamen yok edilmesini istiyoruz. Bu konu bizim için hayat meselesidir. Çünkü bu satışlar sürdükçe akaryakıt sektöründeki hayatımız gün geçtikçe yok oluyor. Kısa süre içinde bu sorununda çözüleceğine inanıyorum.

Gazetemiz aracılığıyla sektöre vermek istediğiniz mesajlar nelerdir?

Öncelikle Aytemiz markasını Türkiye’de hizmete sokan Sayın İsmail Aytemiz’e teşekkür etmek isterim. Kendisinin bu sektör dışında birçok sektöre de katkılarının olduğunu biliyoruz. Kısa süre önce geçirdiği rahatsızlığı atlatması bizleri çok mutlu etti. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyorum. Akaryakıt sektörü oldukça derin ve zorlu bir sektör. Bizler elimizden geldiğince Türk halkına hizmetimizi Aytemiz markasına yakışır bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu sektörde hizmet verdiğim müddet Aytemiz markasını taşımaktan gurur duyacağımı belirtmek isterim. Bu şirketi kuran, bugünlere getiren ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.Bu haber 1859 kez okunmuştur


Toplam 1 yorum
Erdoğan Demir petrol piyasasının duayenlerindendir :)
ganyokcu / 02 Haziran 2012 18:00:20
Köşe Yazarları